Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

Dusza również, im bardziej zbliża się do Boga, tym gęstsze mroki i głębsze odczuwa ciemności, a to z powodu swej słabości. Im bardziej bowiem ktoś zbliżyłby się do słońca, tym większe mroki i cierpienie sprawiłby jego blask na skutek słabości i nieudolności wzroku ludzkiego. Światło duchowe Boga jest tak niezmierne i tak przewyższa wszelkie pojęcie naturalne, że gdy dusza zbliży się do niego, zostaje oślepiona i pogrążona w ciemnościach. — św. Jan od Krzyża, Noc ciemna

W życiu codziennym przechodzimy przez różne sytuacje i doświadczenia. Wiele z nich daje nam szczęście, pokój, pocieszenie, ukojenie. Wtedy chce nam się żyć, kochać, walczyć i zmagać się. Jednak obok tych doświadczeń znamy dobrze smak łez, smutku, lęku i rozpaczy, która ciągnie nas w jakąś otchłań i ciemność. Wtedy wiele osób się poddaje, zamyka się w swoim świecie i stawia pytania o obecność Boga: Gdzie On jest, skoro tak cierpię? Czy On słyszy mój głos rozpaczy wydobywający się z moich ciemności? Czemu On pozwala na to, abym odszedł tak daleko, abym przestał wierzyć, modlić się, kochać bliźniego? Niektórzy myślą, że Go nie ma, że przestał się interesować ich życiem i zaczynają się pogrążać jak w ruchomych piaskach. Ufamy, że te rekolekcje wielkopostne staną się dla nas okazją do głębszej refleksji nad życiem.

W dniach 3 – 5 kwietnia 2023 r. (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa) zapraszamy na rekolekcje zatytułowane „Ciemna noc duszy”, które poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP – rekolekcjonista z Łodzi. Każdego dnia będziemy modlić się na Mszy św., a po niej wysłuchamy tematycznej konferencji. Początek rekolekcji w poniedziałek o godz. 19:30.

Dodał: Krzysztof Ruciński