Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores …

“Laboratorium idei” Neomarksizm – koń trojański w sercu cywilizacji zachodniej?

Kategorie: Kościół,Wydarzenia

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu „Laboratorium idei”. Laboratorium idei to spotkania, które mają na celu eksplorację nurtów filozoficzno-religijnych, prześwietlanie założeń popularnych „idei”, badanie kontrowersji światopoglądowych. Będziemy starali się odkrywać koncepcje obecne w kulturze, życiu społeczno-politycznym, filozofii nauki, sztuce, literaturze i ukazywać ich znaczenie. Chcemy w związku z tym podjąć próbę zestawienia stanowisk naukowych i religijnych, społecznych i jednostkowych, a nade wszystko popularyzować wartość zmysłu badawczego i wolnego dyskursu.

Temat spotkania: Neomarksizm – koń trojański w sercu cywilizacji zachodniej?
W debacie na tematy zmian kulturowych, laicyzowania się społeczeństwa, problemów edukacyjnych czy kryzysu Kościoła, brak jest często odniesień do przyczyn zachodzących zmian. Wgląd w założenia nowego marksizmu pomaga zrozumieć zarówno założenia, jak też metody i konsekwencje realizacji ideologicznego projektu. Lepsze zrozumienie zjawiska, które od wielu już lat przeobraża świat zachodni, pozwala też na przezwyciężenie poczucia bezradności, jakie pojawiło się u wielu chrześcijan.

Gość: o. dr hab. Andrzej Sarnacki SJ, profesor Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.

Czas: 21 marca (czwartek) godz. 19:00

Miejsce: Młodzieżowe Centrum Edukacyjno – Wychowawcze “STUDNIA” w Płocku, ul. Górna 1A

Dodał: Krzysztof Ruciński