Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores …

Ziemia Święta 2024 – WYJAZD ODWOŁANY

Kategorie: Ogólna,Rekolekcje,Wydarzenia

Od 27 kwietnia do 4 maja 2024 roku – weekend majowy ☺️ zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemii Świętej. Przy zgłoszeniu się wpłacamy zaliczkę w wysokości 2000 zł na rachunek DDM Studnia tytułem “Ziemia Święta 27.04 – 04.05.2024 oraz imię i nazwisko uczestnika”.

Program Pielgrzymki do Ziemii Świętej – weekend majowy 2024

Dzień 1

11:00 zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Warszawie, skąd o godzinie 14:00 nastąpi wylot do Tel Awiwu. Po przylocie do Izraela (około 18:50) i odebraniu bagaży, udamy się do hotelu w Betlejem, gdzie spędzimy wszystkie noce.

Dzień 2

Rano udamy się na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie (w miarę dostępności). Niegdyś znajdowała się tam wspaniała Świątynia Jerozolimska (zburzona przez Rzymian w roku 70 n. e.), a dziś można podziwiać tam dwie monumentalne świątynie muzułmańskie – Kopułę na Skale oraz meczet Al-Aksa. Po zejściu ze Wzgórza zaplanowany pobyt przy Ścianie Płaczu, która jest uważana za najświętsze miejsce judaizmu. Tego dnia będziemy także nawiedzać kościoły znajdujące się na Górze Syjon w Jerozolimie, która przylega do murów Starego Miasta. Znajdują się tutaj ważne miejsca dla chrześcijaństwa takie jak: Wieczernik Pański, Dormitorium Matki Bożej, a także miejsce zaparcia się św. Piotra. Tego dnia udamy się do Centrum Informacji Chrześcijańskiej, aby zobaczyć multimedialną wystawę Bożego Grobu „Doświadczenie zmartwychwstania”. Następnie udamy się do Ein Karem. Zgodnie z tradycją chrześcijańską na świat miał tu przyjść Jan Chrzciciel. W pierwszej kolejności udamy się do Kościoła Nawiedzenia, który został wybudowany na pamiątkę spotkania Marii ze swoją krewną Elżbietą, która już 6-sty miesiąc nosiła Jana Chrzciciela w swym łonie. Udamy się również do kościoła Jana Chrzciciela, w którym jest czczone miejsce jego narodzin. Powrót na nocleg do hotelu w Betlejem.

Dzień 3

We wczesnych godzinach porannych wyjazd do Galilei. Wjedziemy na Górę Tabor – jest to miejsce przemienienia Chrystusa w obecności Apostołów Piotra, Jana i Jakuba. W dalszej części dnia udamy się do Nazaretu, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Następnie pojedziemy do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu dokonanego na prośbę Maryi przez Chrystusa (małżonkowie mogą tutaj zwyczajowo odnowić śluby małżeńskie). Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg do hotelu w Betlejem.

Dzień 4

Cały dzień zostanie przeznaczony na poznawanie Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Góry Oliwnej, gdzie zobaczymy Kościół Ojcze Nasz, a także Kościół Dominus Flevit i Ogród Oliwny z Bazyliką Agonii oraz Grotą Zdrady. Dalej udamy się do starej Jerozolimy, gdzie przy Kaplicy Biczowania rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej (wedle tradycji jest to ta sama droga, którą przeszedł Jezus Chrystus dokonując naszego odkupienia w dniu męczeńskiej śmierci na Golgocie). W trakcie drogi krzyżowej będziemy na Golgocie oraz przy Grobie Pańskim. Po zwiedzeniu Bazyliki Grobu przewidziany jest czas wolny na Starym Mieście. Powrót na nocleg do hotelu w Betlejem.

Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Betanii. Miejsce to wiąże się z jednym z większych cudów jakich dokonał Jezus, albowiem tutaj miał on wskrzesić swojego przyjaciela Łazarza. Z Betanii udamy się do Jerycha – ponoć najstarszego miasta świata – wymienionego zarówno w Starym Testamencie jak i w Ewangeliach (Drzewo Sykomory (św. Łukasza 4(5-8), Góra Kuszenia (św. Łukasza 19(1-10)). Dalej udamy się do Kasser Al Yahud – według tradycji jest to opisane w Nowym Testamencie miejsce, w którym Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Tego dnia nie zabraknie również chwili relaksu, albowiem jest przewidziany pobyt nad Morzem Martwym – jednym z najbardziej zasolonych akwenów wodnych na świecie. Średnie zasolenie jest ponad dziesięciokrotnie wyższe niż w Morzu Śródziemnym. Powrót na nocleg do hotelu w Betlejem.

Dzień 6

Wyjazd do Galilei. Tego dnia będziemy zwiedzać obiekty położone nad Jeziorem Galilejskim: Tabgę – miejsce Prymatu św. Piotra, Górę Błogosławieństw oraz Dom św. Piotra w Kafarnaum. W czasie zwiedzania zaplanowany jest także rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót na nocleg do hotelu w Betlejem.

Dzień 7

Dzień ten przeznaczymy na poznawanie Betlejem – zobaczymy Bazylikę i Grotę Narodzenia Chrystusa, Kościół św. Katarzyny z Grotami św. Józefa i św. Hieronima oraz Grotę Mleczna. Będąc w Betlejem udamy się na Wzgórze Dawida, gdzie znajduje się zgromadzenie Karmelitanek – budowa klasztoru w tym miejscu została rozpoczęta przez św. Miriam Baouardy, której relikwie znajdują się w kościele.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu – przejazd na lotnisko do Tel Awiwu, skąd o godzinie 11:55 nastąpi wylot powrotny do Warszawy. Po lądowaniu (około 15:00) i odebraniu bagaży zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3240 PLN + 540 USD

Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest wpłacenie zaliczki w wysokości 2000 PLN. Pozostała kwota będzie rozłożona na dwie raty: 1 rata 1240 zł płatna do 31 stycznia 2024; 2 rata to kwota, która pozostanie płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem.

Termin wyjazdu: 27.04-04.05.2024

Cena obejmuje:

• przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa,

• przejazdy autokarowe na terenie Izraela,

• zakwaterowanie w hotelu – pokoje 2,3 osobowe,

• śniadania od 2-go do 8-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 7-go dnia

• opiekę pilota, przewodnika miejscowego i kapłana,

• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

• ubezpieczenie Kosztów Leczenia, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Chorób Przewlekłych oraz Bagażu Podróżnego.

Cena nie obejmuje:

• opłat związanych z realizacją programu (m. in.: bakszyszu, biletów wstępu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. $100/os.) – płatne pilotowi na terenie Izraela),

• dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 280 USD/os. za cały wyjazd,

• napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych,

• innych kosztów nieujętych w programie.

UWAGA!

• paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki oraz nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich,

• msze na terenie Ziemi Świętej będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,

• uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyjazdu – chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić przed podpisaniem umowy,

• dopuszczalny bezpłatny bagaż to: 23kg – bagaż główny oraz 5 kg – bagaż podręczny 45 x 36 x 20,

• program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

• ilość uczestników jest ograniczona, godziny odlotów mogą ulec zmianie.

Zapisy oraz wpłaty u ks. Krzysztofa Rucińskiego. Przy zgłoszeniu wpłacamy zaliczkę w wysokości 2000 PLN na poniższy rachunek – w tytule przelewu prosimy wpisać „Ziemia Święta 27.04-04.05.2024” oraz imię i nazwisko uczestnika, za którego jest wpłata. Po wpłaceniu zaliczki bardzo proszę o przesłanie na e-mail: ddm@ddm-studnia.pl podstawowych danych do kontaktu: imię i nazwisko uczestnika, adres, e-mail, tel.

Dane konta do przelewu:

DDM Studnia

ul. Górna 1A

09-402 Płock

nr. konta 58 1240 3174 1111 0010 7842 0912

ks. Krzysztof Ruciński

W razie pytań proszę o kontakt (tel. 501 648 484).

Ps. Za dopłatą, dla chętnych, będzie zorganizowany wspólny dojazd z Płocka na lotnisko w Warszawie

Dodał: Krzysztof Ruciński