Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni”. Ks. Izajasza 53:3–5

Rekolekcje wielkopostne „Opuszczeni”

Kategorie: Ogólna

Na kartach Ewangelii odnajdujemy tak bardzo ludzkie doświadczenie samotności i opuszczenia. W Ogrójcu widzimy osamotnionego Mesjasza – “wtedy wszyscy uczniowie opuścili Go i uciekli” (Mt 26, 56). Dzień później Jezus na krzyżu wypowiada znamienne słowa: „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? (Mt. 27, 46) – jakby czyniąc w testamencie zapis na rzecz tych, którzy niosą w sobie znak Jego agonii. W cieniu męki i śmierci Zbawiciela kryją się też apostołowie, zagubieni i przetrąceni utratą nadziei. Tegoroczne triduum przeżywać będziemy w sytuacji wojny, toczących się napięć, niepokoju, bólu i cierpienia. W tych trudnych chwilach szukamy odpowiedzi, szukamy zrozumienia i sensu. Rekolekcje wielkopostne stają się dla nas okazją do głębszej refleksji nad fundamentami naszej wiary.

W dniach 11 – 13 kwietnia 2022 r. (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa) zapraszamy na rekolekcje zatytułowane „Opuszczeni”, które poprowadzi o. Piotr Kropisz SJ – kierownik duchowy i rekolekcjonista. Każdego dnia będziemy modlić się na Mszy św., a po niej wysłuchamy tematycznej konferencji. Początek rekolekcji w poniedziałek o godz. 19:30.

Dodał: admin