Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores …

Chrześcijański mindfulness w Wielkim Poście

Kategorie: Ogólna

Czym jest chrześcijański mindfulness? Jest to sposób odprawiania indywidualnych rekolekcji w domu przez cały okres Wielkiego Postu. Głębokie i dojrzałe życie duchowe nie polega na nieustannym poszukiwaniu niezwykłości lub cudownych znaków. Realna zażyłość z Bogiem to codzienna przyjaźń z Nim, bliska relacja, odczuwanie Jego obecności w najzwyklejszych warunkach naszego życia. Albo potrafimy spotkać Boga w miejscu naszego zwykłego życia, albo nie spotkamy Go wcale. Propozycja skierowana jest do osób, które pragną nauczyć się osobistej więzi z Bogiem nie opuszczając swego codziennego środowiska życia, pośród zwykłych prac i obowiązków zawodowych. Jest to więc prosta droga do zbudowania wiernej przyjaźni z Bogiem, jednocześnie droga do głębszego przeżycia szczególnego czasu Wielkiego Postu.

W trakcie ćwiczeń duchowych podejmujemy codzienną medytację w oparciu o książkę „Kwadrans uważności”. Ponad 40 ćwiczeń na uważność to indywidualny program rozwoju osobistego i duchowego. Codziennie daj sobie kwadrans. Czas tylko dla Ciebie. Żeby się zatrzymać. Żeby odkryć prawdę o sobie. Żeby znaleźć to, czego pragniesz. Nauczysz się trwać w obecności Boga, staniesz się kimś wdzięcznym i świadomym siebie. Każdy etap ćwiczeń wprowadzi Cię na głębszy poziom relacji z Bogiem i samym sobą. Bądź, trwaj, usłysz siebie.

Ćwiczenia duchowe rozpoczniemy Mszą św. w kaplicy Domu Studnia na II piętrze w Środę Popielcową, 26 lutego o godz. 19:00. Raz w tygodniu, w środę o godz. 19:00 w Studni, zapraszani będziemy na konferencję tematyczną. Terminy kolejnych środowych spotkań: 04, 11, 18 i 25 marca oraz 1 i 8 kwietnia. Zgłoszenia do Środy Popielcowej na e-maila: dom@studnia-rekolekcje.pl lub tel. 501 648 484.

Czekamy na odważnych poszukiwaczy Boga – Duc in altum! Wypłyń na głębię…

Dodał: Krzysztof Ruciński