Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores …

Pierwsze spotkanie “Laboratorium idei” – Wiara w świecie sceptyków

Kategorie: Diecezja,Duchowość,Ogólna,Wydarzenia

Zapraszamy Państwa na – pierwsze po kilku latach przerwy – spotkanie z cyklu „Laboratorium idei”.

Laboratorium idei to spotkania, które mają na celu eksplorację nurtów filozoficzno-religijnych, prześwietlanie założeń popularnych „idei”, badanie kontrowersji światopoglądowych. Będziemy starali się odkrywać koncepcje obecne w kulturze, życiu społeczno-politycznym, filozofii nauki, sztuce, literaturze i ukazywać ich znaczenie. Chcemy w związku z tym podjąć próbę zestawienia stanowisk naukowych i religijnych, społecznych i jednostkowych, a nade wszystko popularyzować wartość zmysłu badawczego i wolnego dyskursu.

Temat pierwszego spotkania: Wiara w świecie sceptyków

Gość: ks. dr Jarosław Tomaszewski

Czas: 1 lutego (czwartek) godz. 19:00

Miejsce: Młodzieżowe Centrum Edukacyjno – Wychowawcze “STUDNIA” w Płocku, ul. Górna 1A

Pierwsze spotkanie skupia się na znaczeniu i metodach ewangelizacji w świecie, gdzie tradycyjne podejścia religijne napotykają na sceptycyzm i zlaicyzowane postawy. Jak dostosować metody ewangelizacji do zmieniającego się społeczeństwa? Jakie innowacyjne podejścia można zastosować, aby skutecznie dotrzeć do serc i umysłów ludzi, szczególnie w kontekstach zlaicyzowanych? Na te i inne pytania będziemy próbowali odpowiedzieć podczas pierwszego spotkania.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Dodał: Krzysztof Ruciński