Bezpośredni kontakt telefoniczny: +48 24 268 07 86, +48 603 600 862

0

Następne wydarzenie:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores …

Pokusa obżarstwa i sposoby walki z nią według Ewagriusza z Pontu – sesja odbędzie się w innym terminie

Kategorie: Biblia,Bóg,Diecezja,Duchowość,Rekolekcje,Wydarzenia

W dniach 25 – 27 maja 2018 r. zapraszamy na sesję rekolekcyjną “Pokusa obżarstwa i sposoby walki z nią według Ewagriusza z Pontu”. Ewagriusz z Pontu, mnich żyjący w drugiej połowie IV wieku jest pierwszym autorem chrześcijańskim, który opracował kategorię ośmiu namiętnych myśli (demonów) atakujących każdego człowieka oraz opisał wzajemne relacje między nimi. Są to: obżarstwo, nieczystość, chciwość, smutek, gniew, acedia, próżność i pycha. Podczas tego weekendu będziemy rozważać fragmenty jego tekstów dotyczące obżarstwa.

Sesję rekolekcyjną prowadzi: ks. Leszek Misiarczyk

Podstawowe informacje
Sesje w naszym domu odbywają się w klimacie skupienia i modlitwy. Rozpoczynają się w piątek kolacją o 18:00, a kończą w niedzielę Mszą św. o 11:00 i obiadem. Prosimy o nieplanowanie wyjazdu w trakcie lub przed zakończeniem sesji. Wyżywienie na miejscu. Zakwaterowanie rozpoczyna się od 14:00. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o 18:00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik i budzik i obuwie do chodzenia w budynku. Koszty pobytu za zakwaterowanie i wyżywienie: w pokoju 1-os. – 200 zł/os., w pokoju 2-os. – 150 zł/os. Pisząc do nas prosimy zaznaczyć jaki pokój Państwo wybieracie. Z wdzięcznością przyjmiemy ofiary złożone przez osoby o większych możliwościach materialnych na utrzymanie domu rekolekcyjnego oraz dofinansowanie osób, które nie są w stanie zapłacić całej sumy.

Zgłoszenia na sesje należy wysłać e-mailem: dom@studnia-rekolekcje.pl
Po zgłoszeniu w ciągu 3 dni roboczych wysyłamy potwierdzenie na maila.

Dodał: Krzysztof Ruciński